Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Friday 19 October 2018
Under 12 Girls League
Moone CelticMonasterevin AFCFortfield Park18:00*(Moone Celtic) Conor Reel
Saturday 20 October 2018
Under 7 Twin
IdleDerry Rovers
Arlington AFC WhiteArlington AFC BlueCastle Park, Lea Road10:00*(Arlington Afc) Aaron Knight
*(Arlington Afc) Conor Levingstone

Kilcock CelticClane UnitedScoil Dara10:00*(Kilcock Celtic) Mike Healy
*(Kilcock Celtic) Adam Thompson

BBC UnitedMonasterevin AFCCadamstown10:30*(BBC Utd) Senan Keyes
*(BBC Utd) Jack Norton

Kill Celtic RedKill Celtic WhiteStraffan Park10:30*(Kill Celtic) Leon Flood
*(Kill Celtic) Louis Lavin

Under 8 Single League
Kilcock CelticIdle
Dunlavin AFCDerry RoversPound Road, Dunlavin10:30*(Dunlavin Afc) Arthur Craigie
Under 8 Twin Green
Prosperous UnitedRathangan AFCBallinafagh Road10:00*(Prosperous Utd) Daragh Moran
*(Prosperous Utd) Rian Maxwell

Moone CelticMonasterevin AFCFortfield Park11:00*(Moone Celtic) Luke Hennessy
*(Moone Celtic) Fionn Bergin

Arlington AFCStraffan AFCCastle Park, Lea Road11:00*(Arlington Afc) Aaron Knight
*(Arlington Afc) Conor Levingstone

Sallins CelticKilcullen AFCMilbank11:00*(Sallins Celtic) Josh Owens
*(Sallins Celtic ) Colm Foley

Kill CelticBBC UnitedStraffan Park11:30*(Kill Celtic) Louis Lavin
*(Kill Celtic) Leon Flood

Under 8 Twin Yellow
Suncroft AFCAllenwood CelticCommunity Grounds, Suncroft10:00*(Suncroft Afc) Evan Willimason
*(Suncroft Afc) Ben McInerney

Clane UnitedNaas AFCDoctor's Road, Clane10:00*(Clane Utd) David O Shea
*(Clane Utd) Kevin Moloney

Kilcock Celtic GreenKildare TownScoil Dara11:00*(Kilcock Celtic) Mike Healy
*(Kilcock Celtic) Adam Thompson

Under 9 Single
Sallins CelticNaas AFCMilbank10:00*(Sallins Celtic) Josh Owens
Prosperous UnitedKildare TownBallinafagh Road11:00*(Prosperous Utd) Daragh Moran
Arlington AFCDerry RoversCastle Park, Lea Road13:00*(Arlington Afc) Conor Levingstone
Under 9 Twin Yellow
Naas AFCMoone CelticNaas Sports Centre10:30*(Naas Afc) Callum O Donovan
*(Sallins Celtic) Emmett Fox

Kynog UnitedKilcock CelticKynog Park10:30*(Kynog Utd) Killian O Loughlin
*(Kynog Utd) Karl James

Athy TownStraffan AFCAldridge Park10:30*(Athy Town) Sean McCavana
*(Athy Town) Fallou Sangare

BBC UnitedRathangan AFCCadamstown11:30*(BBC Utd) Senan Keyes
*(BBC Utd) Jack Norton

Under 9 Twin Green
Naas UnitedKilcock CelticKilashee10:30*(Naas Utd) Paddy Kelly
*(Naas Utd )Rodney Reid

Monasterevin AFCClane UnitedBarrett Park11:00*(Monasterevin Afc) Sean Dunne
*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue

Kill CelticNewbridge FCStraffan Park12:30*(Kill Celtic) Louis Lavin
*(Kill Celtic) Leon Flood

Under 9 Twin Blue
Monasterevin AFCProsperous UnitedBarrett Park10:00*(Monasterevin Afc) Sean Dunne
*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue

Newbridge UnitedAllenwood CelticElm Road, Tougher Park,11:00*(Newdridge Utd ) Jamie Eastley
*(Newbridge Utd) Darragh Brown

Arlington AFCKilcullen AFCCastle Park, Lea Road12:00*(Arlington Afc) Aaron Knight
*(Arlington Afc) Conor Levingstone

Under 10 Premier Green
Clane UnitedIdle
Edenderry Town RedSallins Celtic WhitePaddy Maloney Park10:00*(Edenderry T) Conor Dempsey
Moone CelticNaas UnitedFortfield Park10:00*(Moone Celtic) Conor Reel
Kilcullen AFC BlackEdenderry Town BlackKilcullen Community Centre12:00*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
Under 10 Premier Yellow
Derry RoversSuncroft AFCBrian Clarke Park, Edenderry10:30*(Derry Rovers) Michael Brennan
Kilcullen AFC WhiteEdenderry TownKilcullen Community Centre11:00*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
Clane United BlackClane United RedDoctor's Road, Clane11:00*(Clane Utd) David O Shea
BBC UnitedKildare TownCadamstown12:30*(BBC Utd) Senan Keyes
Under 10 Major Green
Suncroft AFCStraffan AFCCommunity Grounds, Suncroft11:00*(Suncroft Afc) Ben McInerney
Dunlavin AFCBridge UnitedPound Road, Dunlavin11:30*(Dunlavin Afc) Arthur Craigie
BBC UnitedNaas UnitedCadamstown13:30*(BBC Utd) Jack Norton
Under 10 Major Yellow
Sallins CelticAthy TownMilbank12:00*(Sallins Celtic ) Colm Foley
Dunlavin AFCKildare TownPound Road, Dunlavin12:30*(Dunlavin Afc) Arthur Craigie
Arlington AFCRathangan AFCCastle Park, Lea Road13:00*(Arlington Afc) Aaron Knight
Under 10 Major Blue
Caragh CelticKynog UnitedSharpe Park, Donore10:00*(Caragh Celtic) Riley Hogarty
Kill CelticArlington AFCStraffan Park12:30*(Kill Celtic)Evaghan Fogarty
Prosperous UnitedKilcock CelticBallinafagh Road14:00*(ProsperousUtd) Brendan Moran
Under 10 Major 1
Bridge UnitedNewbridge UnitedTegral10:30*(Bridge Utd) Jordan Walsh
Caragh CelticNaas AFCSharpe Park, Donore11:00*(Caragh Celtic) Riley Hogarty
Prosperous UnitedKilcock CelticBallinafagh Road13:00*(ProsperousUtd) Brendan Moran
Under 10 Major 2
Mill CelticKilcock CelticMill Lane, Balitore10:30*(Moone Celtic) Fionn Bergin
Edenderry TownSallins Celtic GreenPaddy Maloney Park11:00*(Edenderry T) Conor Dempsey
Arlington AFCMoone CelticCastle Park, Lea Road11:00*(Arlington Afc) Ben Slevin
Naas AFCMonasterevin AFCNaas Sports Centre11:30*(Sallins Celtic) Emmett Fox
Under 11 Premier
Kilcock Celtic WhiteIdle
Naas UnitedAthy TownJigginstown10:30*(Naas Utd) Jamie Reid
Naas AFC WhiteKilcock Celtic GreenNaas Sports Centre12:30*(Naas Afc) Callum O Donovan
Kilcullen AFCArlington AFCKilcullen Community Centre13:00*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
Under 11 Major Green
Prosperous UnitedKill CelticBallinafagh Road12:00*(ProsperousUtd) Brendan Moran
Clane UnitedKildare TownDoctor's Road, Clane13:00*(Clane Utd) Eoghan Maguire
Edenderry TownNaas AFC BluePaddy Maloney Park14:00*(Edenderry T) Conor Dempsey
Under 11 Major Yellow
Kildare TownBBC UnitedRathbride Road10:00*(Kildare Town ) Samantha Ronan
IdleMonasterevin AFC10:00
Caragh CelticSuncroft AFCSharpe Park, Donore12:00*(Caragh Celtic) Aidan Dunlea
Clane UnitedRathangan AFCDoctor's Road, Clane12:00*(Clane Utd) Eoghan Maguire
Under 11 Major 1 Green
Newbridge UnitedCastle Villa AFCElm Road, Tougher Park,10:00*(Newbridge Utd) Darragh Brown
Rathangan AFCArlington AFCCanal Road10:30*(Rathangan Afc) Alex Lynch
Sallins Celtic WhiteMoone CelticMilbank13:00*(Sallins Celtic) Emmett Fox
Naas AFCNaas UnitedNaas Sports Centre13:30*(Naas Afc) Callum O Donovan
Under 11 Major 1 Yellow
Kilcullen AFCCastle Villa AFCKilcullen Community Centre10:00*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
Arlington AFCKill CelticCastle Park, Lea Road12:00*(Arlington Afc) Ben Slevin
Under 11 Major 2
Moone CelticNaas AFCFortfield Park10:00*(Moone Celtic) Adam Griffith
Edenderry TownSallins Celtic OrangePaddy Maloney Park13:00*(Edenderry T) Conor Dempsey
Under 11 Major 3
Newbridge UnitedIdle
Arlington AFCDerry RoversCastle Park, Lea Road10:00*(Arlington Afc) Ben Slevin
Sallins Celtic GreenProsperous UnitedMilbank14:00*(Sallins Celtic) Emmett Fox
Under 11 Friendly Division
Monasterevin AFC ( M1Y)Kilcock Celtic (M1)Barrett Park12:00*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue
Newbridge United (M3)Clane United (M2)Elm Road, Tougher Park,12:00*(Newbridge Utd) Darragh Brown
Monasterevin AFC (MY)Kilcock Celtic White ( P )Barrett Park13:00*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue
Transition Under 12 Premier Green
Rathangan AFCAthy TownCanal Road11:00Thomas Burke
Kilcullen AFCClane UnitedKilcullen Community Centre11:00Ger Mc Nally
Edenderry TownNaas AFCPaddy Maloney Park12:30James Mc Donnell
Transition Under 12 Premier Yellow
Naas UnitedIdle
Kilcock CelticNewbridge UnitedBawnogue11:00Iulian Tataru
Monasterevin AFCKildare TownBarrett Park12:30Michael Brennan
Transition Under 12 Major Green
Prosperous UnitedSallins CelticBallinafagh Road11:00Robert Kennedy
Naas AFCArlington AFCNaas Sports Centre11:00Aaron Dalton
Allenwood CelticClane UnitedEdenderry Road, Allenwood11:00Kenneth Cribbin
Transition Under 12 Major Yellow
IdleBBC United
Kildare TownCaragh CelticRathbride Road11:00Conor Faherty
Newbridge UnitedSuncroft AFCElm Road, Tougher Park,12:30Harry Walsh
Transition Under 12 Major 1 Green
Monasterevin AFCDerry RoversBarrett Park11:00Michael Brennan
Kynog UnitedArlington AFCKynog Park11:00Derek Stafford
Edenderry TownMoone CelticPaddy Maloney Park14:00James Mc Donnell
Transition Under 12 Major 1 Yellow
IdleRathangan AFC
Newbridge FCNewbridge UnitedClongorey11:00John Black
Naas UnitedDunlavin AFCKilashee11:00Ronan Mc Fadden
Derry RoversSallins CelticBrian Clarke Park, Edenderry11:00Andrew Toner
Prosperous UnitedKilcullen AFCBallinafagh Road12:15Robert Kennedy
Under 12 Girls League
IDLENewbridge United
BBC UnitedIDLE
Castle Villa AFCNaas AFC WhiteMullarney Park13:00*(Castle Villa) Colm Fitzgerald
Sallins CelticKilcock CelticMilbank15:00*(Sallins Celtic) Emmett Fox
Transition Under 13 Premier
IdleCaragh Celtic
Naas AFC WhiteKildare TownNaas Sports Centre11:00Stephen Hughes
Transition Under 13 Major Green
Athy TownSuncroft AFCAldridge Park11:00Nigel Reardon
Kill CelticNewbridge UnitedStraffan Park11:00Dieudonne Sidi
Naas AFC BlueAllenwood CelticNaas Sports Centre12:30Aaron Dalton
Transition Under 13 Major Yellow
IdleCaragh Celtic
Moone CelticKilcullen AFCFortfield Park11:00Gerry Solan
Arlington AFCKilcock CelticCastle Park, Lea Road11:00Eddie Sullivan
Transition Under 13 Major 1
Naas UnitedBridge UnitedMonread11:00Simon Gavin
Clane UnitedMonasterevin AFCDoctor's Road, Clane12:00Adam Walsh
Rathangan AFCBBC UnitedCanal Road12:15Thomas Burke
Transition Under 13 Major 2
Naas AFCIdle
Newbridge UnitedArlington AFCElm Road, Tougher Park,11:00Harry Walsh
Kynog UnitedCastle Villa AFCKynog Park12:30Derek Stafford
Transition Under 14 Premier Green
Monasterevin AFCEdenderry TownTougher Road11:00John Brecknall
Naas AFC WhiteRathangan AFCNaas Sports Centre12:30Stephen Hughes
Kilcullen AFCNaas AFC BlueKilcullen Community Centre12:30Ger Mc Nally
Transition Under 14 Premier Yellow
Moone CelticArlington AFCFortfield Park12:30Gerry Solan
Kilcock CelticMill CelticBawnogue12:30Iulian Tataru
Athy TownNaas AFCAldridge Park12:30Nigel Reardon
SFAI Under 15 Skechers Cup (KDUL U14)
Portlaoise Afc Div1BBC United ( U14 M)Local13:30Local
Transition Under 14 Major
Suncroft AFCProsperous UnitedCommunity Grounds, Suncroft11:30Eric Mc Cann
Newbridge UnitedNewbridge HotspursElm Road, Tougher Park,14:00Sean Usher
Transition Under 14 Major 1
Clane UnitedDerry RoversDoctor's Road, Clane10:30Adam Walsh
Monasterevin AFCKill CelticTougher Road12:30John Brecknall
Arlington AFCProsperous UnitedCastle Park, Lea Road12:30Eddie Sullivan
Under 14 Girls Cup
BBC UnitedSallins CelticCadamstown14:00Noel Slevin
Under 14 Girls League
IDLENewbridge United
Caragh CelticMonasterevin AFCaSharpe Park, Donore11:00Gary O Neill
Transition Under 15 Major Green
Edenderry TownRathangan AFCPaddy Maloney Park11:00James Mc Donnell
Kildare TownMonasterevin AFCRathbride Road14:00Conor Faherty
Arlington AFCKilcock CelticCastle Park, Lea Road14:00Eddie Sullivan
Transition Under 15 Major Yellow
Clane UnitedKill CelticDoctor's Road, Clane12:30Conor O Sullivan
Castle Villa AFCSuncroft AFCMullarney Park14:30Ger Mc Nally
Transition Under 15 Major 1
Kildare TownBush CelticRathbride Road11:00Seamus Sage
Allenwood CelticSallins CelticEdenderry Road, Allenwood12:30Kenneth Cribbin
Naas AFCBBC UnitedNaas Sports Centre14:00Stephen Hughes
Transition Under 16 Premier
Suncroft AFCCaragh CelticCommunity Grounds, Suncroft10:00Eric Mc Cann
Bridge UnitedNewbridge HotspursTegral14:30Gerry Solan
Transition Under 16 Major
IdleAthy Town
Derry RoversCastle Villa AFCBrian Clarke Park, Edenderry12:15Andrew Toner
Kildare TownProsperous UnitedRathbride Road12:30Conor Faherty
Clane United RedClane UnitedDoctor's Road, Clane14:00Conor O Sullivan
Transition Under 17
Naas AFCIdle
Suncroft AFCMoone CelticCommunity Grounds, Suncroft13:00Eric Mc Cann
Transition Under 18 Division
IdleCoill Dubh
Kildare TownCaragh CelticRathbride Road12:30Seamus Sage
Kynog UnitedAllenwood CelticKynog Park14:00Derek Stafford
Athy TownNewbridge UnitedAldridge Park14:00Nigel Reardon
Total : 151